بهترین سرمایش و گرمایش بانک ها و فروشگاه های تجاری بزرگ (کوره هوای گرم)

بهترین سرمایش و گرمایش بانک ها و فروشگاه های تجاری بزرگ (کوره هوای گرم)
بهترین سرمایش و گرمایش بانک ها و فروشگاه های تجاری بزرگ (کوره هوای گرم)
واحد فنی سفیر ارم
تاریخ:
۰۸ مهر ۱۳۹۵
در سالهای اخیر اکثر فضاهای تجاری بزرگ و کوچک اعم از رستوران ها، بانکها و غیره در طبقات همکف ساختمان های بلند قرار گرفته اند که با توجه به کاربری مجزا واستقلال مورد نیاز جهت مصرف انرژی ، بهترین سیستم داکت اسپلیت (سرمایش و گرمایش) قابل استفاده،سیستم های فرنس (کوره هوای گرم) برند گودمن یا ریم  می باشد.
برخی مزایای دستگاه فرنس گودمن و ریم (کوره هوای گرم):
 
1- یکی از مهمترین مسائل و مشکلات در سیستم های  (سرمایش و گرمایش)،تامین فضای مورد نیاز تاسیسات موتورخانه ویا پکیج ها می باشد که عمدتا موتورخانه ها فضای زیادی از پارکینگ ها را اشغال می کنند ولیکن در سیستم فرنس  (کوره هوای گرم)جهت تولید گرمایش نیاز به موتورخانه و یا پکیج نمی باشد،این امر باعث می شود فضای موتورخانه جهت پارکینگ ها استفاده شود.رایزرها و لوله کشی های متعدد آب گرم و سرد نیز حذف می گردد و سیستم ساده تر می شود.
 
2- در فضاهای تجاری اعم از بانکها ،رستوران ها،فروشگاه ها وتالارها بنا برکاربری، نیاز به استقلال در مصرف انرژی وتولید  سرما وگرما وجود دارد که با استفاده از سیستم فرنس گودمن وریم این امرمهم میسر می گردد.
 
3- سیستم فرنس  (کوره هوای گرم) گودمن وریم یکی ازبهترین سیستمهای سرمایشوگرمایشدراقلیمهای بسیارسرد می باشد.این دستگاهها به علت ظرفیت گرمایش بسیاربالاهم اکنون درمناطق بسیار سرد دنیا ازجمله کانادا وامریکا در دمای 30- درجه سانتیگراد،گرمایش بسیار مطلوبی تولید می کنند..شایان ذکر است استفاده از این دستگاه در کشورهای فوق نشانگر بازدهی بالای دستگاه  در دمای زیر صفر است.
کشور ایران نیز همانند کشور امریکا از تنوع آب وهوایی زیادی برخوردار است از جمله  آب وهوای سرد و خشک،گرم ومرطوب وغیره. استفاده  از دستگاه فرنس  (کوره هوای گرم)در تمامی فضاهای اداری،مسکونی ،تجاری ،ورزشی و...  ، تمامی خواسته های کاربر را فراهم کرده  و در فصول مختلف سال ،هوای بسیار مطبوعی را برای مصرف کننده فراهم می کند.
4- یونیت های فرنس  (کوره هوای گرم) سری   SGPN  ریم در ظرفیت های  گرمایشی  45000btu/h الی 135000btul/h و با اتصال  به بلوکهای سرمایشی  سری  RCFA  یا RCFL ،قادر به تامین برودت  1.5 تا 6 تن تبرید می باشند. یونیت های فرنس گودمن و ریم با اتصال به گاز شهری ،قابلیت تولید هوای گرم با دمای  68 الی 88 درجه سانتیگراد وهوادهی 1200 الی 2200 فوت مکعب  در دقیقه (CFM)  را جهت رساندن  دمای فضای داخلی اتاق به شرایط آسایش را دارد و با داشتن بالاترین  نرخ AFUE  (راندمان  سالیانه مصرف سوخت) در این صنعت و مصرف کمترین انرژی و سوخت  (بعلت تامین مستقیم گرمایش بدون پرت  حرارتی  و عدم نیاز به موتور خانه و پکیج)،در سالهای متوالی منتخب بهترین سایتهای رنکینگ امریکا به عنوان محبوب ،ایمن و پرفروش ترین فرنس در دنیا بوده است.
5- در این سیستم نیاز به آب گرم جهت گرمایش وجود ندارد، با استفاده از گاز شهری کل مجموعه بدون هزینه برق و با بالاترین راندمان و کیفیت گرم می گردد، سرمایش این سیستم تراکمی بوده و رطوبت هوا درهنگام جمعیت بالا و سرو غذا  توسط دستگاههای فوق جذب شده و هوای سالن مطبوع می گردد.
6- در این سیستم هر فضا با چند دستگاه ،سرد و گرم می شود که باعث می گردد به ازاء جمعیت  و ظرفیت سرمایش و گرمایش مورد نیاز، دستگاهها شروع به کار کند که در بهینه سازی مصرف انرژی  بسیار مقرون به صرفه می باشد.در صورت خرابی یک یا چند دستگاه ،دستگاههای دیگر مشغول به کار می باشد،این عمل باعث می شود که فضاهای مختلف به هیچ عنوان و در هیچ زمان دچار مشکل  سرمایش و گرمایش نگردد.
7- قابلیت نصب کندانسورها  (outdoor unit)  در ارتفاع بالا (30 متر از هواساز) را دارا می باشد.
8- این سیستم دارای پتنت  انحصاری  Turbulex   و از جنس استنلس استیل  آلومینایز شده جهت دحداکثر مقاومت خوردگی و کارکرد کاملا بیصدا (این دسته از هواسازها در سری فوق بیصدا قرار دارد)می باشد. یونیت داخلی از Blower  سانتریفوژ ،جنس پروانه  Aluminum/GL     با بالانس دینامیکی و تامین فشار استاتیک  تا 0.6  اینچ می باشد.
9- سیستم های فرنس گودمن و ریم از نظر تامین امنیت  خطر گاز گرفتگی بالاترین تکنولوژی دنیا را دارا می باشند،به این ترتیب که دارای سنسورهای  متعددی جهت کنترل میزان اکسیژن داخل واحد وآلاینده های مضر می باشد.
به این صورت که اگر اکسیژن مورد نیاز هوا از حد مجاز پایین تر آید و یا آلاینده های هوا از حد مجاز بالاتر رود بلافاصله سنسور عمل  کرده  و دستگاه خاموش می شود.
 
 
(یونیت گرمایشی این دستگاه دارای استاندارد  CSA و یونیت سرمایشی  دستگاه  دارای استاندارد  UL    و  A.R.I    می باشد.) به دلیل عدم شناخت کافی و نبود اطلاعات لازم در بین سازندگان ،معماران و کارفرمایان ، از دستگاه فرنس (کوره هوای گرم) در پروژه ها کمتر استفاده گردیده اما با کمی تحقیق میتوان به کیفیت و کاربرد این سیستم پی برد . با توجه به مطالب فوق در پروژه های متعدد با حذف آب از سیستم سرمایش و گرمایش در این دستگاه ، لوله کشی های متعدد در ساختمان ، حذف موتورخانه و کارکرد در اقلیم های متفاوت ، این دستگاه جزو بهترین انتخاب ها برای تهویه اماکن تجاری و اداری میباشد.
دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.