خدمات فنی و مهندسی › نکات فنی 

یکی از مهمترین مباحث در تاسیسات و به ویژه تهویه مطبوع کانالی توجه به نکات فنی و عیب یابی در تمامی مراحل طراحی و محاسبه ، اجرا و پشتیبانی  می باشد 
در این راستا شرکت سفیر ارم سعی دارد با توجه به اهمیت موضوع به طرح نکات فنی، معایب و اشکالاتی که در مراحل مختلف از طراحی تا نصب روی میدهد پرداخته و راهکارهای حل آنها را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهد . امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد .
خواهشمندیم با ارسال نظرات ، انتقادات و پیشنهادات و همچنین ارسال هرگونه مطالب جدید در راستای مباحث مطرح شده ما را در ارتقائ سطح فنی این قسمت یاری فرمایید .

هواگیری

یکی از رایج ترین مشکلات سیستمهای گرمایش که از طریق آب داغ اتفاق می افتد وجود هوا در سیکل گردش آب در لوله ها می باشد . وجود این هوا مانع چرخش آب در مبدلها شده و مسیر آب بسته می گردد . که در اصطلاح عامی تکنسینهای تاسیسات سیفون می شود این بدین  معناست که  در صورت عدم دقت در طراحی و نصب تجهیزات لوله کشی فضاهایی بوجود می آید که امکان گیر کردن هوا در آنجا وجود دارد و به علت آنکه آب پشت هوا نیز دارای فشارمی باشد مانند کویلها ، هوا اجازه گردش آب را نداده و کویل و مبدل سرد می شود .
شما برای حل این مشکل در جاهایی که این امکان وجود دارد باید از شیر هواگیری اتومات استفاده کنید .
در بعضی موارد در استفاده از لوله های پلیمری دقت نمی شود و بعضی از خمشها باعث گرفتگی هوا می گردد و چرخش آب داغ را دچار مشکل می کند .

 

شرکت سفیر ارم برای هواگیری بهتر و راحت تر در دستگاههای ایرکاندیشن کانالی یک شیر هواگیری اتومات در قسمت لوله خروج آب کویل ، بالای کویل آب داغ نصب می کند. این امر باعث می گردد که در شروع فصل زمستان تمامی مبدلهای آب داغ موجود در دستگاهها به طور خودکار هواگیری شود و نیازی به مراجعه تکنسینهای فنی شرکت و پرداخت هزینه اضافی جهت خدمات یا ایاب ذهاب تکنسینهای شرکت نیست .

عکس فوق رایزرهای لوله آب گرم رفت و برگشت و نحوه اتصال آنها را به صورت سه بعدی در یک پروژه اجرا شده نشان می دهد .
لوله های با رنگ آبی ، لوله های برگشت و لوله های با رنگ قرمز ، لوله های رفت می باشند . که در بالاترین نقطه از یک شیر هواگیری اتومات استفاده شده تا هوای موجود در لوله ها تخلیه گردد . 
 


فهرست زیر منو

سفیر ارم,safireram,شرکت گودمن ،شرکت ریم ،goodman rheem company، company،کولر گازی,تهویه,تهویه مطبوع،سیستمهای سرمایشی و گرمایشی،گودمن،ریم،لوله خرطومی،هواساز،کانالهای فلکسیبل،کانال afs،کانالهای پی پال،فیلترهوا،کندانسور،ایرکاندیشن کانالی،داکت اسپیلت،لوله های خرطومی عایقدار،کانالهای از پیش عایق شده،کانالهای اسپیرال،کم مصرف ترین داکت اسپیلت،بهترین داکت اسپیلت،داکت اسپیلت ریم،داکت اسپیلت گودمن،GOODMAN،RHEEM،خرید داکت اسپیلت،فروش انواع داکت اسپیلت،داکت اسپیلت گودمن،داکت اسپیلت ریم،مقایسه داکت اسپیلت و چیلر،فروش انواع داکت اسپیلت ریم،فروش انواع داکت ،اسپیلت گودمن،گودمن آمریکا،ریم آمریکا،همه چیز درباره سرمایش و گرمایش،iso,alo,sono,combi سیتم کویل آب داغ،سیستم کوره هوای گرم،نصب،وسایل نصب،طراحی،نظارت،اجرا،تعمیرونگهداری،نکات فنی،تهویه مطبوع کانالی،نمایشگاه تاسیسات،قائم شهر،خزرشهر،فیلا،آدیداس،دریاسر،سایت اطلاعات جامع تاسیسات،hvac،تهویه کانالی،یونیت کانالی،داکت اسپیلیت goodman usa-iran،